Foreningen

Gesten Jagtforening er en Jagtforening under Danmarks jægerforbund. Foreningen tæller ca. 150 medlemmer.

Gesten Jagtforening er en dynamisk forening.

Foreningens formål er at tilbyde vores medlemmer en lang række aktiviteter inden for jagtens verden.

Gesten Jagtforening ønsker at skabe nye og bedre rammer for jagten og vildtet i Danmark.

Bestyrelsen

    Navn Telefon E-mail
Formand   Vivi Jensen 22384568 vivi@gestenjagt.dk
Kasserer   Peter Aalykke Jensen 29939890 peter@gestenjagt.dk
Næstformand   Finn Christiansen 27734099 finn@gestenjagt.dk
Best. medlem   Mogens Pedersen 22150947 mp@jhps.dk
Sekretær   Christian Jensen 40369776 christian@gestenjagt.dk
 Suppleant   Per Schelde Petersen  22236339 per@gestenjagt.dk
Suppleant   John Nielsen  28890327 dilgi@stofanet.dk

 Hundetræner          Kresten Junker          40278086   kresten@gestenjagt.dk

 
Publiceret af: Gesten Jagtforening